Jak nie popełnić błędu w CV?

Mimo wielu poradników i szkoleń dotyczących pisania CV i listu motywacyjnego, wciąż wiele osób popełnia dwa bardzo poważne błędy. Powodują one, że nasz telefon milczy i wciąż pozostajemy bez pracy, co nie jest też bez znaczenia dla naszego CV. Jakoś będziemy musieli w przyszłości wytłumaczyć kilkumiesięczną przerwę. Dodatkowo może się okazać, że nasze dokumenty zawisły na specjalnej tablicy w pokoju rekruterów, gdzie codziennie rano poprawiają im humor.
Pierwszym z tych błędów jest dodanie do naszego CV nieprofesjonalnego zdjęcia. Zdjęcie w dokumentach teoretycznie nie powinno się znaleźć, tak mówią przepisy, które zabraniają wymagania od kandydata, by dołączył on swoją fotografię. Poszukując pracę w niektórych zawodach jest jednak całkiem naturalne, że nasz wygląd ma znaczenie i dobrze jest, by potencjalny pracodawca mógł zobaczyć nas przed samą rozmową. Zdjęcie musi jednak być neutralne, najlepiej w podobnym stylu jak fotografie do dokumentów. Niedopuszczalne są zdjęcia z wakacji – w klapkach albo stroju kąpielowym.
Drugi popularny błąd, to posiadanie nieprofesjonalnego adresu mailowego. Powinniśmy założyć, nawet jedynie w celach poszukiwania pracy, adres na który składa się nasze imię i nazwisko, a nie szkolny pseudonim.

Dodaj komentarz