Jak uatrakcyjnić swoje CV?

Często zastanawiamy się, nawet gdy obecnie mamy pracę, co zrobić byśmy byli atrakcyjni dla potencjalnego pracodawcy. Warto zadbać zawczasu tak, by ewentualna strata pracy nie była dla nas stresująca, a poszukiwanie nowej pracy trwało jak najkrócej. Osoba, która ma pasje, zainteresowania i ciągle się dokształca, będzie zawsze miała łatwiej w znalezieniu nowej posady.
Dobrze jest kontynuować naszą naukę języka lub rozpoczęcie nauki kolejnego. Jeśli twierdzimy, że znamy jakiś język w wystarczającym stopniu, to może rozsądnie będzie doszkolić się i zdać jeden z egzaminów, które uznawane są praktycznie na całym świecie. Mamy do wyboru certyfikaty m. in. z języka angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Przy okazji rozwiąże się także odwieczny dylemat, tj. jak określić własną znajomość obcego języka. Nie będziemy musieli zastanawiać się dalej, czy wpisać „zaawansowany” czy może jednak „płynny”. Możemy podać po prostu nazwę certyfikatu i ocenę ze zdanego egzaminu.
Drugą rzeczą, która poprawi nasze notowania są różnego rodzaju kursy i szkolenia. Dotyczy to zarówno tych wyjazdowych jak i prowadzonych online. Nawet, jeśli certyfikat nie jest podpisany przez żadną ważniejszą instytucję, to sam fakt, że poświęciliśmy czas, by dowiedzieć się czegoś nowego także świadczy o nas pozytywnie.

Dodaj komentarz