Języki w CV

Dzisiaj na rynku pracy zdecydowana większość pracodawców wymaga znajomości minimum jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym. Coraz częściej wymagany jest także drugi język.
Warto uczyć się języków obcych, co jest oczywiście wiadome od dawna. Nie tylko daje nam to przewagę na rynku pracy, ale także zwiększa inne nasze umiejętności i otwiera na nowe kultury i doświadczenia. Jak jednak się ich uczyć, by mieć największą z tego korzyść w trakcie poszukiwania pracy?
Warto postawić sobie jakiś cel i starać się go osiągnąć. W przypadku najpopularniejszych języków, takich jak angielski, niemiecki czy francuski, celem może być zdobycie certyfikatu językowego. Nie tylko pozwoli to nam skoncentrować się na celu nauki, ale przy okazji, jeśli zdamy końcowe egzaminy, da nam dyplom uznawany na całym świecie. Ułatwi to decyzję zarówno rekruterom, jak i nam podczas pisania CV. Zamiast tracić czas na próbę opisania naszych językowych umiejętności, możemy podać nazwę posiadanego certyfikatu i stopień, na którym go zdawaliśmy. Nie powinniśmy się jednak ograniczać tylko do najpopularniejszych języków – często pracodawcy poszukują kandydatów dobrze znający inne języki, np. chiński lub państw skandynawskich.

Dodaj komentarz