Kiedy zadbać o swoje CV?

Pytanie o to, kiedy powinniśmy się zająć aktualizacją naszego CV, może wydawać się głupie. Oczywiście powiemy, że powinniśmy je odkurzyć wtedy, kiedy poszukujemy nowej pracy. To oczywiście prawda, jednak tak postawiona sprawa powoduje czasem, że po stracie pracy musimy nagle uzupełnić CV kilkoma latami wypracowanymi na poprzednim stanowisku. I tutaj często pojawiają się problemy.
Bardzo pozytywnym zwyczajem jest otwieranie swojego CV za każdym razem, gdy dokonamy czegoś, z punktu widzenia rynku pracy, istotnego. Jeśli ukończyliśmy szkolenie, kurs lub zdobyliśmy certyfikat językowy, powinniśmy od razu dopisać taką informację do naszego CV. Pozwoli nam to nie przegapić żadnego ważnego wydarzenia z naszego życia. Szkoda byłoby ukończyć w pracy ważny projekt, a później, w trakcie poszukiwania pracy, zapomnieć o nim całkowicie. Tak samo powinniśmy postąpić gdy dostajemy awans. Powinniśmy dopisać wtedy nowe stanowisko, a do poprzedniego dopisać wszystkie rzeczy, za które byliśmy tam odpowiedzialni.
Jeśli mamy problem z pamiętaniem o naszym CV, możemy skorzystać z przypomnienia w kalendarzu telefonu komórkowego lub komputera i ustawić przypomnienie, które na przykład raz na 2 lub 3 miesiące wspomni nam o konieczności przejrzenia naszego CV.

Dodaj komentarz