Wakacyjny wolontariat

Jeśli właśnie skończyliśmy zajęcia na uczelni i zastanawiamy się, co robić przez zbliżające się wakacje, być może powinniśmy pomyśleć o wolontariacie. Jest to bardzo korzystna opcja, zwłaszcza dla osób, które mieszkają w tym samym mieście co studiują, przez co nie muszą dodatkowo płacić za wynajem. Wolontariat da się też pogodzić z pracą zarobkową.
Wiele osób uważa, że wolontariat to jedynie wykonywanie czyjejś pracy za darmo. Nie jest to prawda. Wolontariat w odpowiednio dobranej dla nas organizacji potrafi dać nam więcej doświadczenia niż nie jedna wakacyjna praca. Wszystko zależy od naszego kierunku studiów, dostępnych w naszym mieście ofert wolontariatu i oczekiwań pracodawców w sektorze, w którym chcielibyśmy później pracować. Na rynku ogłasza się wiele organizacji, stowarzyszeń oraz innych podmiotów. Jeśli studiujemy ochronę środowiska lub biologię, możemy spróbować sił w którymś z ogrodów zoologicznych.
Takie doświadczenie, jeśli odbędziemy wolontariat w odpowiednim miejscu, da nam zdecydowanie lepszą pozycję przy późniejszym poszukiwaniu pracy. Dowiemy się, jak działają różne organizacje, jak współpracować w grupie i zyskamy różne nowe umiejętności. Przyszły pracodawca na pewno bardzo doceni takie doświadczenie w naszym CV.

Dodaj komentarz